Англия 0-0 САЩ

Англия се доближи до място в елиминационните фази на Световното първенство с равенство 0-0 със САЩ, но слабото им представяне беше проверка на реалността за техните турнирни амбиции и означаваше, че ще трябва да изчакат до последния си мач от групата с Уелс във вторник . За затваряне на последните 16 пипса.

Само поражение от Уелс с четири или повече гола ще попречи на лидера от Група две Англия да достигне до следващия етап, но Саутгейт ще трябва да отговори на въпроси за драматичния спад във формата на неговия отбор и как те могат да преоткрият формата за бизнес етапа от това. Конкуренция.

След като Англия победи Иран с 6-2 в първия си мач в Катар, имаше оптимизъм сред техните фенове относно изграждането на отбора им за финала на Европейското първенство миналото лято. Но до последния съдийски сигнал имаше освирквания от тези пътуващи фенове, тъй като отборът на мениджъра Гарет Саутгейт беше извън темпото и се раздели с ободряващия американски отбор.

Кристиан Пулишич стреля към напречната греда през първото полувреме и Хари Магуайър трябваше да отбива поредица от ъглови удари, докато американците натискаха през второто полувреме. Въпреки че нямаше начин да се подражава на известния преврат в този мач през 1950 г., Съединените щати направиха достатъчно, за да пренастроят възприятията за перспективите на Англия и да засилят надеждите им за прогрес.

снимка:
Джон Стоунс се бори за притежание с Кристиан Пулишич

Ударът на Хари Кейн беше спасен в началото на мача и дълъг удар с глава от пряк свободен удар на Люк Шоу в добавеното време на второто полувреме беше близо до атаката на Трите лъва, за да подразни Съединените щати по време на обезпокоително – ако не и направо вредно – представяне.

Междувременно Съединените щати са трети в група B, на една точка зад Иран, срещу който се изправят във вторник. Победа ще ги изведе до осминафиналите.

Големи моменти в играта…

• 10 минути: Удар на Кейн от осем ярда е блокиран от Цимерман от защитата на Сака.
  • 26 мин.: Маккини стреля с кръст на Мойсей
  • 33 мин.: Пулишич уцели напречната греда с удар с левия крак от наказателното поле
  • 41 минути: Магуайър блокира удар на Дест над вратата и той излезе от ъглов удар
  • 45 мин.: Saka изстрелва съкратено Shu
  • 49 минути: Райт блокира преди Маккини да излети
  • 90 + 3 мин.: Кейн уцели пряк свободен удар на Шоу

Англия, която току-що беше загубила от Иран, показа целта си в ранните етапи, удържайки гола на Кейн след врязване на Букайо Сака и удар на Мейсън Маунт след дрибъл в наказателното поле от Магуайър.

Рейтинг на играчите в Англия сам блиц

Англия: Пикфорд (6), Трипиър (5), Стоунс (7), Магуайър (8), Шоу (5); Кедър (6), Маунт (5), Белингам (7); Сака (6), Кейн (6), Стърлинг (5)

подводници: Грийлиш (6), Хендерсън (6), Рашфорд (6)

Съвпадащ играч: Хари Магуайър

Но притежанието им скоро липсваше гол и без топката отборът на Саутгейт изглеждаше несигурен и некоординиран, тъй като Хаджи Райт не беше от целта, Уестън Маккини стреля добре, а бившият английски национал Юнес Муса видя изстрел, отразен в юмрука на Джордан Пикфорд.

Нарастващата загриженост за представянето на Англия беше изострена от мобилната подкрепа на трибуните на Домашния стадион, когато Пулишич разби мощен удар с левия крак в рамката на вратата на Пикфорд от вътрешността на наказателното поле.

Джордан Пикфорд наблюдава как американски опит се разнася широко
снимка:

Магуайър – отличен в 50-ия си мач – след това се справи добре, за да парира опасен удар на Серджино Дест и Пулишич стреля с глава, а Англия все още беше през първото полувреме. Късен удар на Сака и първият опит на Трите лъва за гол в мача в добавеното време от Маунт не успяха да замаскират борбите на Англия през първите 45 минути.

Новини за отбора

• Англия избра постоянен състав за страната, която победи Иран, като Хари Кейн преодоля страха от контузия и Хари Магуайър, който се възстановяваше от болест, за да спечели 50-ия си мач.
  • САЩ направиха една промяна от равенството си с Уелс, като Хаджи Райт замени Джош Сарджънт в нападение.

Нямаше подобрение след почивката, като Джон Стоунс трябваше да блокира Райт, Маккини стреля отново, тренировката на Пулишич се отрази встрани и САЩ засилиха натиска около часа със серия корнери.

В 68-ата минута Саутгейт най-накрая направи своя ход, като пусна Джордан Хендерсън и Джак Грийлиш за неефективния Рахийм Стърлинг и най-изненадващо Джуд Белингам.

Хари Кейн води късен шанс в равенството на Англия за Световното първенство със Съединените щати
снимка:
Хари Кейн води късен шанс в жребия за Световното първенство между Англия и САЩ

Грийлиш спечели два свободни удара около американското наказателно поле, а Кейн засече с глава центриране на Шоу в предсмъртните моменти. Но тъй като Фил Фодън все още е на резервната скамейка, отново ще има въпроси относно изстъпленията на мениджъра на Англия.

Англия направи равенство с Шотландия във втория си мач от групата на Европейското първенство и стигна до финала. Техните привърженици се надяват, че това в крайна сметка ще бъде разглеждано като точка и чиста мрежа, която тласка Англия напред на това Световно първенство, а не като пример за собствените им граници.

Какво означава резултатът?

Англия трябва да избегне загубата от Уелс с четири гола разлика във вторник от 19:00 часа, за да си осигури място в осминафиналите.

Съединените щати трябва да победят Иран в техния мач, който се провежда по същото време, за да надминат отбора на Карлос Кейрош и да постигнат нокаут.

Саутгейт: „Знаех, че ще бъде трудно; нямаше да помете всички“

Гарет Саутгейт говори пред ITV:

„Точно такъв мач, който си мислех, че ще бъде – беше наистина трудно срещу добър съперник, който беше много атлетичен.

„Знаех, че ще ни бъде трудно след такъв поход да повторим подобно представяне [against Iran]. Наистина съм доволен от това как момчетата се прилагат.

“Някои от нашите способности във финалната третина можеха да бъдат малко по-добри, но ние показахме страхотна издръжливост да се защитаваме срещу противник, който продължаваше да задава въпроси. Контролирахме играта много добре отзад и не можахме да ги отворим с това наистина ясно шанс.

„Мисля, че нямахме същия код, но това ще се случи, защото това е шампионски футбол.

„Нямаше да имаме турнир и да победим всички, без да имаме вечери като тази, в които трябва да покажеш различни качества, за да постигнеш резултата.“

Репортерско мнение: Англия е неузнаваема от Иран

Хари Кейн спира Тайлър Адамс
снимка:

Роб Дърст за Sky Sports News в Катар:

“Имаше освирквания по целия стадион Ал ал-Байт. Щеше да е трудно за Англия да загуби този мач, но също така щеше да е незаслужено, ако го бяха спечелили.

Късният удар с глава на Кейн щеше да остане в гърлото на Саутгейт.Той беше там, за да спечели, да победи грозно, в добавеното време.

Но обратното, ако колебливото лидерство на Пулишич през първото полувреме беше с крак по-малко, Англия щеше да е от грешната страна на резултата.

„Съединените щати са толкова очукани и осакатени, колкото знаехме, че ще бъдат, и те наистина извадиха от крачка Англия, която беше пешеходна и неузнаваема от издръжливия отбор, изпълняващ свободни удари, който видяхме срещу Иран преди четири дни.

„Това беше много предложение „след кмета“ от гледна точка на Англия. И това е проверка на реалността за това къде е отборът.

“Равенството в никакъв случай не е катастрофа. Англия все още води групата с четири точки и много добра голова разлика.

„Но това означава, че последният мач в група B срещу Уелс все още има много неща и Англия ще трябва да се справи много по-добре, ако успее да изтрие британските си съперници и да отиде в фазата на елиминациите с пролет в тяхната крачка.”

Играч на мача: Хари Магуайър

Хари Магуайър се бори за топката срещу САЩ
снимка:

Питър Смит от Sky Sports:

“Проверката и критиките към Хари Магуайър бяха интензивни през изминалата година. Неговото отсъствие от стартовия състав на Манчестър Юнайтед през по-голямата част от този сезон доведе до все по-чести призиви към Гарет Саутгейт да го остави извън игра за това Световно първенство или поне да го остави на пейката в полза на защитник в по-добра форма.

Това никога нямаше да се случи, като се има предвид уважението на Саутгейт към централния защитник и кредита, който Магуайър има в банката с фланелка на Англия.И в петък вечер той доказа доста добра марка с подписването си.

Имаше осем изчиствания – повече от два пъти повече от всеки друг играч на Англия – като Магуайър многократно отбеляза корнер за Съединените щати през второто полувреме.Жизненоважна пречка беше ударът на Юнес Муса, докато Магуайър атакуваше напредващото крило, преди да засече времето боравенето му е перфектно..

„Това беше мачът, който отговаряше на силните страни на Магуайър, тъй като борбите на Англия в други области на терена изискваха манталитета на по-опитен защитник. Магуайър се справи с предизвикателството и доказа точка.“

Статистика на Opta: Англия отново победи САЩ

Моля, използвайте браузъра Chrome за леснодостъпен видеоплейър

Полузащитникът на САЩ Кристиан Пулишич вярва, че отборът му е показал „силно представяне“ срещу Англия и се надява, че всички у дома могат да се гордеят с начина, по който са играли.

• Англия постигна 12 нулеви равенства на Световното първенство, най-много от всяка страна в историята на Световното първенство. Междувременно това беше първото нулево равенство за Съединените щати на Световно първенство.
  • Англия никога не е побеждавала САЩ на Световно първенство (D2 L1), само срещу Бразилия (четири мача) по-често на Световно първенство без победа.
  • Съединените щати запазиха суха мрежа срещу европейска нация на Световното първенство за първи път след победата си с 1-0 над Англия през 1950 г. Те бяха изкарали 18 такива без мач преди днес.
  • Англия спечели само един от последните си осем мача във всички състезания (D4 L3), след като спечели шест от осемте си мача преди това.
  • Англия има само осем удара в този мач и има само два записани мача от Световното първенство от 1966 г. насам: шест срещу Република Ирландия през 1990 г. и седем срещу Полша през 1986 г.