Арсенал Жени 1-0 Евертън Жени: Вивиан Миедема отбелязва гол и Арсенал остава на върха

Голът на Вивиан Мидема гарантира, че Арсенал може да поддържа темпото в надпреварата за титлата във Висшата лига за жени, докато Артилеристите се завърнаха на пътя на победите у дома срещу Евертън.

Miedema вкара невероятен гол след 24 минути, създавайки пространство за себе си в наказателното поле, преди да нанесе смайващ удар покрай Emily Ramsey.

Холандската нападателка остави ръцете си на главата си, след като бе отхвърлена от последната отчаяна защита на Евертън след ъглов удар през второто полувреме на Медоу Парк.

Но един-единствен гол се оказа достатъчен за отбора на Йонас Едвал да отговори положително на края на своята серия от 14 победи от Манчестър Юнайтед преди две седмици.

Арсенал успя да приветства отново капитана на Англия Леа Уилямсън след двумесечно прекъсване поради контузия на крака, като 25-годишният играч се присъедини като резерва през второто полувреме.

Но вратарят на Евертън Емили Рамзи, която блокира Кейтлин Нападател в края на едно от нейните 12 спасявания, попречи на Арсенал да спечели до последния съдийски сигнал.

14-та поредна победа над Евертън повиши нивото на Арсенал спрямо Манчестър Юнайтед, които бяха по-рано Астън Вила победи с 5-0и Челси след осем мача – преди края на мача на сините срещу Лестър Сити.

Миедема участва в завръщането на Арсенал

Арсенал не е губил последователни мачове в лигата от февруари 2021 г., докато за последно загуби последователни домакински мачове в надпреварата през септември 2016 г.

След впечатляващото откриване на Miedema в средата на първото полувреме, те рядко се бяха излагали на опасност да претърпят подобна съдба – въпреки че никога не можеха напълно да поставят мача извън обсега на решителния Евертън.

Вълнуващо поражение с 3-2 от Манчестър Юнайтед в последния им мач от лигата сложи край на серията от 18 мача без загуба на Арсенал – и подсказа, че надпреварата за титлата с четири отбора е много реална възможност този сезон.

Мениджърът Eidevall ще бъде доволен от този отговор, след като Miedema предостави момента на качеството, необходим за спечелването на точките в Borehamwood.

След като завърши седем мача в очакване за гол миналата седмица с равенство срещу Ювентус, което запази контрола на Арсенал в групата на Шампионската лига, 26-годишната футболистка се хвана за подаване на Кейтлин Нападател и фаулира двама защитници, докато намаляваше от дясната й страна. крака, преди да ударите топката в горния ъгъл.

Miedema изглеждаше изпълнена с увереност след този впечатляващ финал, като често се връщаше, за да помогне на отбора си и играеше ключова роля в по-заплашителните си атаки.

Тя опита седем изстрела – цифра, която се изравнява само с нейната съотборничка Фрида Маанум – но остана в недоверие, тъй като два пъти й беше отказано от упор, докато защитата на Евертън постави телата си на линията.

Евертън, за когото Джесика Парк доказа впечатляващо влияние, се бореше да маневрира в обещаващи позиции, но Никулин Соренсен и Карен Холмгард бяха близо до късен изравнителен гол сред поредица от късни опити.

Лоте, Уупен-Муи и Форд бяха близо, докато домакините натискаха да подпечатат точките, но победата, съчетана с 200-то участие на клуба за завърналия се Уилямсън, представляваше приятен следобед за Арсенал.