Висшата лига: Глостър 34-19 Нортхемптън Сейнтс – Чери и Уайтс печелят лесно с допълнителни точки

Сантяго Карерас беше едновременно новатор и професионалист за Глостър срещу Нортхемптън
Глостър (21) 34
Опитвам: Сингълтън, Харис, Карерас, Балмен Негативи: Състезания 4 Химикалки: Състезание 2
Нортхемптън Сейнтс (12) 19
Опитвам: Фрийман 2, Рам Негативи: Смит, Фърбанк

Глостър сложи край на поредица от три поражения в лигата с победа с 34-19 бонус точки над Нортхемптън в Кингсхолм.

Джак Сингълтън и Крис Харис вкараха два пъти от Томи Фрийман, преди Сантяго Карерас да изпревари Глостър с девет точки.

Тогава се намеси Фрейзър Балмейн и въпреки че Джеймс Рам отбеляза късно за “светците”, Карерас добави две дузпи.

Глостър се измести над Нортхемптън на четвърто място в таблицата на Висшата лига, а Светците паднаха до шесто място.

Светците, които вече загубиха пет мача от Висшата лига далеч от дома този сезон, спечелиха само едно от последните си седем гостувания в Кингсхолм.

Гостите се насладиха на целия натиск през първите 10 минути, но бяха разочаровани отново и отново, докато спринтираха към Gloucester 22, като първо пропуснаха хвърляне от линията, след това се обърнаха, докато изграждаха етапите и накрая загубиха топката до пет метра прихващане.

За разлика от това, Глостър вкара при първия път, когато поиска от Сингълтън, след като пробегът на Луис Рийс-Замит прекъсна първоначалната серия.

Фрийман изведе светците напред два пъти за пет минути, като на два пъти се възползва от дупки в защитата на Глостър по крилото.

Играта обаче продължи да се развива, когато Харис отвърна, след като аржентинският национал Карерас намери място отзад, за да разтовари шотландеца.

След това флай-халфът на Глостър беше възнаграден със собствен опит преди почивката, използвайки темпото си, за да се промъкне през играчите на светците, като единственият недостатък за домакините беше загубата на Сингълтън, който беше отстранен след дълго прекъсване. час през първата половина.

Нортхемптън продължи да пропилява положения за гол след почивката. Номер 8 на Глостър Бен Морган направи опит за спасяване само на ярди от собствената си линия и Фрийман не успя да нанесе пас, който би го прекарал.

Когато капитанът на светците Луис Лъдлъм беше изпратен в кутията за грехове за нарушение при срутването, Глостър веднага се възползва, вкарвайки чрез Балмейн от последвалото подреждане и повеждайки удара.

Карерас добави три точки с резултата си от дузпи срещу Светците и докато Рам се втурна в опита при първия си старт във Висшата лига, докато Руан Акерман от Глостър беше победен за умишлено почукване, беше твърде малко, твърде късно.

Карерас увеличи резултата си за вечерта до 19 точки с второто си наказание за една вечер, когато Глостър отскочи.

Треньорът на Глостър Джордж Скефингтън каза пред BBC Radio:

„Момчетата бяха фантастични. Последният ни мач от Висшата лига тук срещу Нюкасъл, бяхме много разочаровани от това, което показахме на терена. Вероятно за първи път го правим от две години.

„Момчетата искаха да изразят мнението си и да върнат нещо на феновете, и наистина да го направят правилно.

„Те са страхотен атакуващ отбор, те са най-добрите в лигата, така че знаехме, че ще играят широко и от самото начало, те ни хванаха няколко пъти. Бяхме малко разхлабени, но се справихме правилно на половината- време.

„Санти Карерас беше брилянтен на 10. Бяхме смели в начина, по който искахме да играем и след разочароващото есенно международно заклинание за нас във Висшата лига, имахме нужда от това.“

Директорът на Нортхемптън по ръгби Фил Доусън каза пред BBC Radio Northampton:

„Уморих се да казвам, че влизаме в опозиция 22 и след това изкарваме голяма част от топката, независимо дали става дума за прихващане, обръщане или центриран удар, който не минава в обсега.

“Ние прекаляваме с тези възможности и не преобразуваме достатъчно от тях. Не е нищо ново и оценявам, че е разочароващо за феновете, но това е нещо, върху което работим усилено.

“Отбраната ни беше много лоша, особено през първото полувреме, като не правехме битки и правихме някои странни неща в отбранителното подреждане. А през второто полувреме бяхме дисциплинирани. Хвърлихме много дузпи и отново ни дадоха жълт картон .

„Подобни проблеми, върху които знаем, че се опитваме да работим, не са бързи решения. Шансовете, които имаха, те ги взеха, а ние не. Това е много разочароващо.“

Глостър: Еванс. Рийз Замит, Харис, Аткинсън, Мей; Карерас, Варни; Рабава Ръскин, Сингълтън, Балмейн, Кларк, Алемано, Акерман, Лъдлоу (c), Морган.

Алтернативи: Сочено, Елрингтън, Найт, Джордан, Болдри, Чапман, Дванадесет, Хърл.

Сен Бин: Акерман (71)

Нортхемптън Сейнтс: Фърбанк. Рам, Дингуол; Хътчинсън, Фрийман; Смит, Мичъл; Waller, Matavisi, Hill, Salakaia-Loto, Moon, Coles, Ludlam (c), Augustus

Алтернативи: Смит, Югон, Бийч, Рейбанс, Скот Йънг, Джеймс, Колинс, Проктър.

Сен Бин: Лъдлъм (59)

правило: Иън Темпест.