График на играта за Световното първенство по дартс Cazoo за 2022/23 г

Питър Райт ще започне защитата на своята титла от Световния шампионат по дартс Cazoo в първата вечер на събитието 2022/23, като графикът за игра е потвърден за първи и втори кръг.

В предколедната ваканция на спортното събитие ще се проведе празник на дартса в Александра Палас, като първи и втори кръг ще се проведат в рамките на девет дни от 15 до 23 декември.

В първата вечер на турнира шампионът Райт ще започне надпреварата си за трета купа на Syd Waddell срещу Мики Менсел от Северна Ирландия или Бен Руп от Нова Зеландия, които ще открият процедурата в четвъртък, 15 декември.

В мачовете в четвъртък Кен Бари ще се изправи и срещу първия полуфиналист от UK Open, южноафриканец Грант Сампсън, докато бързият холандец Джърмейн Уотемина играе срещу изгряващата звезда Нейтън Рафърти.

Първият турнир на двойки за тазгодишното Световно първенство ще се проведе в петък, 16 декември, като двукратният подгласник Майкъл Смит ще се срещне или с Уатимина, или с Рафърти в началото.

Двукратният световен шампион Адриан Люис се изправя срещу шведа Даниел Ларсон в следобедната сесия, преди осемкратният победител в сериите PDC за жени Бо Грийвс да накара дългоочаквания си съюзник да се поклони на Уилям О’Конър в сесията в петък вечер.

Топ поставеният и световен шампион за младежи Джош Роке от Белгия Димитри ван ден Берг оглавява събитието в събота, 17 декември, докато бившите финалисти Саймън Уитлок, Дарил Гърни и Лиза Аштън също участват.

Двукратният полуфиналист Нейтън Аспинал започва кампанията си в неделя, 18 декември, в ден, който включва потенциален сблъсък от втори кръг между носителя на Световната купа Деймън Хита и суперзвездите на Стоук Луис.

Световният номер едно Йерун Прайс е готов да започне опитите си да спечели световната титла за втори път в понеделник, 19 декември, като се изправи срещу уелсеца Люк Уудхаус или украинеца Владислав Омелченко във втория кръг.

Играта в понеделник също ще види, че Стив Бийтън ще направи своя 32-ри пореден световен шампионат с реми срещу младия холандец Дани ван Триг, докато бившият шампион от Големия шлем Хосе де Соуза ще се срещне или с Уитлок, или с азиатския шампион Кристиан Перес.

Петкратният световен шампион Реймънд ван Барневелд влиза в битката във вторник, 20 декември, а холандската легенда ще започне своята 30-та световна шампионска кампания срещу четирикратния световен шампион за жени Райън Мекли или Аштън.

Победителят в World Matchplay за жени Фалън Шеррок също отвори своето предизвикателство в блокбастъра във вторник вечер, като се изправи срещу Рики Еванс за правото да играе срещу Джо Кълън във втория кръг.

Първият кръг приключва в сряда, 21 декември, денят, в който трикратният световен шампион Михаел ван Гервен започва опита си да завърши една невероятна година, като вдигне трофея Syd Waddell за първи път от 2019 г.

Сейнт Хелънс двойка Дейв Чиснал и Стивън Бънтинг, докато топ поставеният на Германия Габриел Клеменс ще играе срещу О’Конър или Грийвс във втория кръг, след миналогодишния четвъртфинален сблъсък с Калън Рийдс в следобедната сесия.

Двукратният световен шампион Гари Андерсън оглавява звездна сесия на двойки в четвъртък, 22 декември, в която участват също десеткратният телевизионен проповедник Джеймс Уейд и петият поставен Люк Хъмфрис.

Втори кръг ще приключи в две сесии в петък, 23 декември, когато световният шампион от 2018 г. Роб Кроче, седмият поставен Джони Клейтън и шампионът на Мастърс Колин са сред най-добрите имена в действие.

След тридневната коледна ваканция третият и четвъртият кръг ще се проведат от 27 до 30 декември, като четвъртфиналите, полуфиналите и финалите ще се проведат от 1 до 3 януари.

Билетите за някои сесии остават достъпни до Вижте билети. Пакетите за гостоприемство са достъпни чрез тази връзкаи хотелски и билетни почивки са достъпни чрез Sportsbreaks.com.

Турнирът ще бъде излъчен на живо по Sky Sports в Обединеното кралство, от световните излъчващи партньори на PDC, включително DAZN и Viaplay, и по PDCTV (с изключение на абонати, базирани в Обединеното кралство, Ирландия, Германия, Австрия и Швейцария).

Kazoo World Darts Championship 2022/23
график за игра
Четвъртък, 15 декември (1900 GMT)

3x първи кръг, 1x втори кръг
Мики Менсел срещу Бен Роб (Мач 1)
Кен Бари срещу Грант Сампсън (Мач 1)
Jermaine Watemina-Nathan Rafferty (Мач 1)
Peter Wright срещу Mansell/Robb (мач 2)

Петък, 16 декември
Следобедна сесия (1230 GMT)
3x първи кръг, 1x втори кръг

Алън Сутар – Мал Къминг (Мач 1)
Борис Кракмар – Торо Сузуки (Мач 1)
Adrian Lewis срещу Daniel Larson (Мач 1)
Kim Heberchts срещу Barry/Sampson (Мач 2)

Вечерна сесия (19:00 GMT)
3x първи кръг, 1x втори кръг

Robbie John Rodriguez срещу Lawrence Ilagan (Мач 1)
Уилям О’Конър срещу Бо Грейвс (Мач 1)
Кийгън Браун срещу Флориан Хемпел (Мач 1)
Майкъл Смит – Уатимина / Рафърти (Мач 2)

Събота 17 декември
Следобедна сесия (1100 GMT)
3x първи кръг, 1x втори кръг

Мартин Лукман – Нобухиро Ямамото (Мач 1)
Саймън Уитлок x Кристиан Перес (Мач 1)
Адам Голас срещу Ричи Бърнет (Мач 1)
Дарил Гърни – Сутар / Къминг (Мач 2)

Вечерна сесия (2000 GMT)
3x първи кръг, 1x втори кръг

Ryan Meckley срещу Lisa Ashton (Мач 1)
Камерън Мензис срещу Диого Портела (Мач 1)
Джош Рок – Хосе Хустисия (Мач 1)
Димитри ван ден Берг – Родригес / Илаган (Мач 2)

Неделя 18 декември
Следобедна сесия (1100 GMT)

3x първи кръг, 1x втори кръг
Madars Razma – Prakash Jewa (Мач 1)
Карел Седлачек в рокля на Реймънд Смит (R1)
Люк Уудхаус-Владислав Омелченко (Мач 1)
Деймън Хета – Луис / Ларсон (Мач 2)

Вечерна сесия (2000 GMT)
3x първи кръг, 1x втори кръг

Mike De Decker срещу Jeff Smith (Мач 1)
Скот Уилямс – Райън Джойс (Мач 1)
Мат Кембъл срещу Дани Багиш (Мач 1)
Нейтън Аспинал – Кракмар / Сузуки (Мач 2)

понеделник 19 декември
Следобедна сесия (1230 GMT)

3x първи кръг, 1x втори кръг
Андрю Гилдинг срещу Робърт Оуен (Мач 1)
Дани Янсен – Пауло Небреда (Мач 1)
Niels Zoenfeld срещу Leo Williams (Мач 1)
Хосе де Соуза – Уитлок / Перес (Мач 2)

Вечерна сесия (19:00 GMT)
3x първи кръг, 1x втори кръг

Герт Нинтьес – Леонард Гейтс (Мач 1)
Ричи Едхаус – Дейвид Камерън (Мач 1)
Steve Beaton срещу Danny Van Trip (Мач 1)
Йерун Прайс – Удхаус / Омелченко (Мач 2)

вторник, 20 декември (19:00 GMT)
3x първи кръг, 1x втори кръг

Джим Уилямс – Себастиан Бялецки (Мач 1)
Джими Хюз в Джими Хендрикс (R1)
Рики Еванс срещу Фалън Шерок (Мач 1)
Реймънд ван Барневелд срещу Мекел/Аштън (M2)

Сряда, 21 декември
Следобедна сесия (1230 GMT)
2x първи кръг, 2x втори кръг

John O’Shea срещу Darius Labanoskas (Мач 1)
Мартин Клермакер – Сиченг Хан (Мач 1)
Callan Reds – Rock / Justicia (Мач 2)
Dave Chisnall срещу Gilding/Owen (M2)

Вечерна сесия (19:00 GMT)
4x втори кръг

Мървин Кинг – Кембъл / Багиш (Мач 2)
Габриел Клемънс срещу О’Конър/Грейвс (Мач 2)
Майкъл ван Гервен – Зонефелд / Ал Уилямс (Мач 2)
Стивън Бънтинг – Нетингс/Джетс (Мач 2)

Четвъртък, 22 декември
Следобедна сесия (1230 GMT)
4x втори кръг

Krzysztof Ratajski срещу Janssen/Nebrida (Мач 2)
Ryan Searle – Jawlas / Burnett (Мач 2)
Mansour Suljović x De Dekker / J Smith (Мач 2)
Dirk van Duijvenbode – Seedlasek / R Smith (Мач 2)

Вечерна сесия (19:00 GMT)
4x втори кръг

Гари Андерсън, облечен в Razma / Jiwa (R2)
Джеймс Уейд срещу Дж. Уилямс/Бялецки (Мач 2)
Люк Хъмфрис срещу Браун/Хъмбъл (Мач 2)
Винсент ван дер Ворт – Мензис / Портела (Мач 2)

петък 23 декември
Следобедна сесия (1230 GMT)
4x втори кръг

Брендън Долан в Hughes/Hendricks (R2)
Крис Доби срещу Тейлър/Хан (M2)
Ross Smith срещу O’Shea/Lapanauskas (Мач 2)
Роб Крос – С. Уилямс / Джойс (Мач 2)

Вечерна сесия (19:00 GMT)
4x втори кръг

Мартин Шиндлер – Локман / Ямамото (Мач 2)
Дани Нойбърт – Едхаус / Камерън (Мач 2)
Джони Клейтън – Пейтън / Ван Триг (Мач 2)
Joe Cullen срещу Evans/Sherrock (Мач 2)

вторник 27 декември
Следобедна сесия (1230 GMT)

3x трети кръг

Вечерна сесия (19:00 GMT)
3x трети кръг

сряда, 28 дек
Следобедна сесия (1230 GMT)

3x трети кръг

Вечерна сесия (19:00 GMT)
3x трети кръг

четвъртък 29 декември
Следобедна сесия (1230 GMT)

3x трети кръг

Вечерна сесия (19:00 GMT)
1x трети кръг, 2x четвърти кръг

Петък, 30 декември
Следобедна сесия (1230 GMT)

3x четвърти кръг

Вечерна сесия (19:00 GMT)
3x четвърти кръг

Неделя 1 януари
Следобедна сесия (1230 GMT)

2x четвъртфинали

Вечерна сесия (1930 GMT)
2x четвъртфинали

Понеделник, 2 януари (1930 GMT)
2x полуфинали

вторник, 3 януари (2000 GMT)
крайна

Графикът подлежи на промяна

външен вид
Първи кръг – най-добър от пет групи
Втори кръг – най-добър от пет групи
Трети кръг – най-добър от седем групи
Четвърти кръг – най-добър от седем групи
Четвъртфинали – Най-доброто от девет групи
Полуфинали – Най-добри 11 група
Финал – най-добра 13 група

тай паузи
Мачовете от първия кръг няма да имат тайбрек; Ако петият сет стигне до 2-2 в леговете, петият лег ще бъде внезапна смърт.
От втория кръг нататък ще има правило за прекъсване на равенство, използвано за всички мачове; Решаващият сет трябва да бъде спечелен с два чисти лега. Ако резултатът във финалния сет достигне 5-5, ще се играе лег с внезапна смърт.
Няма да има бик, който да хвърля крака на внезапна смърт.