Дата, час на стартиране и телевизионен канал

Англия, водена от Гарет Саутгейт, стигна до фазата на елиминациите на Световното първенство в Катар 2022 След победата над Уелс В последния си мач от групата.

Този резултат означава, че те оглавиха група B и организираха осминафинална среща с него Вицешампион, група А, Сенегал.

Въпреки че получи удар, Хари остава уверен, че може да се бори за Златната обувка и се надява, че може да се отърси от притесненията за контузии преди срещата със Сенегал в неделя.

Капитанът на Англия Кейн беше прегледан след голямо предизвикателство от иранския Мортеза Буралиганджи в първия мач от Група B миналата седмица и оттогава спря глезена си.

Но след като успя да продължи срещу Иран, 29-годишният футболист започна срещу САЩ и игра почти час при победата над Уелс, преди Саутгейт да направи промени и в двата крака.

„Определено съм играл и по-лоши неща през цялата си кариера“, каза Кейн пред BBC. “В мача с Иран можех лесно да изиграя пълните 90 минути, мисля, че треньорът го промени по тактически причини. Направих предпазна проверка, която е наистина често срещана в нашия спорт, всичко излезе доста ясно и бях добре.

“Познавам шума и шума, които могат да дойдат с контузия. Но честно казано, отборът не съм само аз, имаме 26 играчи тук, които всички искат да направят едно и също нещо, да спечелят Световната купа.”

Кейн, който беше в полезрението на голмайстора на Уейн Рууни за Англия, все още не е отбелязал в Катар, като деветте гола на неговия отбор идват от другаде, а Маркъс Рашфорд се нареди сред претендентите за Златната обувка, след като отбеляза три пъти.

След като не успя да отбележи в груповата фаза на миналогодишното Европейско първенство, Кейн вкара четири гола в елиминациите, с голове срещу Германия, Украйна и Дания, когато Англия стигна до финала.

Той добави: „Искам да вкарвам във всеки мач и Евро първенството не беше по-различно.“ “Исках да вкарам гол в мачовете от групата и това не се случи до 1/8-финалите срещу Германия. Този турнир не е по-различен.”

В колко часа е мачът Англия срещу Сенегал?

Англия срещу Сенегал мач неделя 4 декември.

Какъв е часът на тръгване?

Мачът ще започне на стадион Ал Байт в 19:00 (GMT), 22:00 местно време.

На кой телевизионен канал си?

ITV ще покаже последните 16 мача на Англия по ITV 1 и ITV X. Телеграф Спорт Ще се поддържа и блог на живо за играта – можете да маркирате тази страница сега и да се върнете в неделя за нашето отразяване.

Как се справя Сенегал досега?

Катастрофа сполетя Сенегал още преди Световното първенство да е започнало, тъй като намиращият се във форма нападател Садио Мане бе изключен от турнира, след като получи контузия, докато играеше за Байерн Мюнхен. Но шампионите от Купата на африканските нации успяха да продължат напред от груповата фаза независимо от това, като спечелиха два пъти и загубиха един от трите си мача.

Нямаха късмет първи мач срещу Холандия, Той издържа повече от 80 минути преди два късни гола да подпечатат победата за холандците.

Сенегал преживя страх във втория си мач срещу Катар е домакин. Взеха преднина от два гола, домакините заплашиха да предизвикат шок, като върнаха един в 78-ата минута, но Сенегал отговори шест минути по-късно, като спря мача.

Сенегал беше издръжлив Последният мач в групата срещу Еквадор. Те поведоха след дузпа на Исмаила Сар, но бяха върнати от гола на Мойсес Кайседо. Както направиха срещу Катар, Сенегал отговори бързо, с бърз изстрел на Калиду Кулибали, спечелвайки мача и осигурявайки си място в последните 16.

Как Англия стигна толкова далеч?

Световното първенство в Англия започна убедително, в техен стил Победа с 6-2 над Иран Получете много аплодисменти. Следя нулевото равенство срещу Съединените щати, Поставяне на спирачките на донякъде английски нива на вълнение.

Изминаха още 45 минути срещу Уелс, когато Англия не успя да открие мрежата, преди бързите голове на Маркъс Рашфорд и Фил Фодън след почивката обърнаха мача в своя полза.

Уелс се нуждаеше от победа, за да запази мечтите си за Световната купа живи, но Рашфорд вкара втория си гол и Англия успя да си осигури място в директните елиминации.