Кака критикува представянето на Неймар срещу Сърбия, но се опасява, че контузията може да повлияе на надеждите на Бразилия за Световното първенство

„Той определено не блестеше, преди да се контузи“: бразилската легенда Кака критикува представянето на Неймар срещу Сърбия в началото на Световното първенство и предположи, че контузията на звездата на ПСЖ може да е проблем до края на турнира.

Легендата на Бразилия Кака се опасява, че контузията на Неймар в глезена ще навреди на шансовете му да спечели Световната купа в Катар – дори ако смята, че звездата не успя да впечатли при победата им над Сърбия.

Не се очаква Неймар да играе отново до фазата на елиминациите, след като изкълчи глезена си при победата в четвъртък вечер.

Бразилският талисман беше сниман да плаче, след като излезе в 80-ата минута с изкълчен глезен, а сега е потвърдено, че 30-годишният играч има контузия на връзките.

Неймар получи контузия на връзките на глезена през второто полувреме на победата на Бразилия с 2:0 над Сърбия

Легендарният бразилски полузащитник Кака заяви, че Неймар не е успял да блесне срещу Сърбия

Кака твърди, че контузията на Неймар може да бъде проблем по-късно в турнира, въпреки че бразилският национален отбор изрази увереност в способността му да се възстанови, за да играе роля в заключителните етапи.

Бившата звезда на Милан и Реал Мадрид – който беше част от отбора на Бразилия, спечелил Световната купа през 2002 г. – отбеляза, че Неймар не е успял да впечатли, преди да изкълчи глезена си.

Кака каза: Надявам се Неймар да може да се възстанови за следващия мач, защото е много важно за него и неговата репутация да спечели Световната купа. Дейли Мирър.

„Надявам се, че може да се възстанови за следващия мач и да бъде готов. Този турнир му дава шанс да блесне – а срещу Сърбия той със сигурност не блестеше преди контузията си.

„Положителното е, че когато излезе от терена, Бразилия изигра много добър мач.

В началото не изглеждаше като сериозна контузия. Но това, което ме тревожи, е, че Неймар винаги иска да играе, дори когато е наранен.

Този път не го направи. Искаше да излезе. За мен това е много странно и може да бъде проблем за Бразилия до края на турнира.

Неймар загуби топката повече от всеки друг играч по време на вчерашния мач от група G

Неймар загуби топката 25 пъти по време на мача и допусна повече топка от всеки друг играч на терена.

Бразилецът участваше в подготовката за първия гол на Ричарлисон, но като цяло имаше спокойна вечер на стадион Лусаил.

Неймар беше и най-фаулираният играч в надпреварата, като Сърбия извърши девет от 12 фаула срещу нападателя на Пари Сен Жермен.

Неймар стана свидетел на предишното си появяване на Световното първенство, засегнат от контузии, след като нарани гърба си през 2014 г., докато получи фрактура на стъпалото преди турнира през 2018 г.

И той няма да е единственият играч, който ще бъде пропуснат от предстоящия мач с Бразилия, тъй като защитникът Данило също има проблем с глезена.

Бразилската звезда бе фаулиран девет пъти за 80-те минути, които прекара на терена срещу Сърбия

Десният бек Данило също ще пропусне следващия мач на Бразилия поради контузия на медиалния лигамент

Лекарят на отбора Родриго Ласмар изрази надежда, че и двамата ще се възстановят по-късно в турнира.

„Скенерите показаха нараняване на страничните връзки на десния глезен на Неймар, заедно с малък оток на костта“, каза Ласмар в актуализация. и нараняване на медиалния лигамент в левия глезен на Данило.

Играчите остават на лечение. За нас е много важно да сме спокойни и мирни, тази оценка ще се прави ежедневно, за да имаме информацията и да вземем най-добрите решения въз основа на това.

„Вече можем да кажем, че няма да имаме и двамата играчи за следващия ни мач, но те остават на лечение с нашата цел да се опитаме да се възстановим навреме за това състезание.“

Нападателят на Манчестър Юнайтед Антъни се присъедини към Неймар срещу Сърбия, но бразилският треньор Тите може да избере като титуляр нападателя на Реал Мадрид Родриго в мача от група В срещу Швейцария на 28 ноември.

Крайният защитник ветеран Дани Алвес, 39, вероятно ще замени Данило.

Нападателят на Тотнъм Ричарлисон вкара и двата гола при победата на Бразилия, включително зашеметяващо удар от воле.