Кои отбори се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство през 2022 г. и кой ще играе следващия?

Осминафиналите на Световното първенство са в ход и отборите вече планират да играят на четвъртфиналите.

Финалната осмица е, когато състезанието наистина започва сериозно.

2

Дензъл Дъмфрис ликува, след като отбеляза третия гол за ХоландияКредит: Getty Images – Гети

И докато се приближаваме към последните 16, можем да започнем да разбираме кой може да играе на четвъртфиналите и полуфиналите.

Последните 16 продължават четири дни, с по два мача на ден, след което правим двудневна почивка и се насочваме към следващия кръг.

Холандия на Луис ван Гаал стана първата страна, която се класира за четвъртфиналите, след като победи САЩ с 3-1.

Кои отбори се класираха за четвъртфиналите?

Холандия Това беше първият отбор, който се класира, след като победи Съединените щати с 3-1.

Аржентина Те достигнаха до последните осем, след като победиха Австралия с 2-1.

Кои отбори се класираха за осминафиналите?

Група А

Холандия Те си осигуриха място на осминафиналите с A.S Победа с 2-0 над домакина Катарвиждайки отбора на Луис ван Гаал начело в групата.

Сенегал След това те потвърдиха и мястото си в елиминациите побеждавайки Еквадор.

Група Б

Англия Класиран за осминафиналслед победа с 3-0 над Уелс, за да прибере сънародниците си британци.

Съединени Американски щати Те се присъединяват към Трите лъва в елиминациите, Побеждавайки Иран с 1-0 Да устрои сблъсък с Холандия.

Група С

Аржентина Завършиха първи в група C, въпреки че загубиха първия си мач от груповата фаза.

Победите над Мексико и Полша ги доведоха до осминафиналите, а европейците се присъединиха към тях.

Полша Завършиха над Мексико със скърцане със зъби, с голова разлика, по-добра от Централна Америка.

група d

Франция Той вече се беше класирал преди да се изправи срещу Тунис – тогавашен световен шампион Изгубен.

Излишно е да казвам, че френският национален отбор все още е лидер в групата по голова разлика.

Присъединете се към тях в последните 16 преди Австралиякоито измъкнаха нова победа с 1-0 от собствения си джоб с разочароваща победа над Дания.

Група Е

Япония Той шокира света, като завърши начело в група Е, отбелязвайки победи срещу Германия и Германия Испания.

Внезапният шок в това, което се смяташе за групата на смъртта, накара Германия да отпадне от състезанието, въпреки че завърши наравно по точки с Испания, която през второ място.

Група F

Мароко Всички бяха изненадани, когато оглавиха групата с Победа с 2-1 над Канада подпечатвайки мястото си на осминафиналите.

Това означава, че Хърватия А Белгия имаше всичко, за което да играе, Но след равенство 0-0Червените дяволи отпаднаха от груповата фаза.

Световно първенство 2022 г

Всичко, което трябва да знаете за Световната купа

Група Ж

Бразилия Като спечели и двата мача, събра шест точки.

Швейцария Присъединете се към Южна Америка в следващия кръг След победа над Сърбия в последния ден от група G.

група з

Видях лъка на Бруно Фернандес Португалия Те подпечатват своето място в следващия кръг, оглавявайки Група H с шест точки.

гана, Южна КореаУругвай все още има шанс да се класира за осминафиналите, но азиатският отбор се класира, след като победи Португалия с 2-1 в последния ден от групата.

Кои са датите на последните 16 мача и къде можете да ги гледате?

пост 16

Събота 3 декември

Неделя, 4 декември

Понеделник, 5 декември

Вторник, 6 декември

2

Южна Корея ще играе на осминафиналите на световното първенство, след като победи ПортугалияКредит: Ройтерс