Коста Рика срещу Германия на живо: Резултат и реакция от Световната купа 2022 г. – Германия печели, но отпада тази вечер

„Трябва да се представим и да постигнем“, част от мача в Коста Рика

Германия се изправя срещу Коста Рика в задължителен мач от група Е на Световното първенство през 2022 г. тази вечер, като се стреми да си осигури място в 1/8-финалите.

Петкратните световни шампиони бяха на ръба след шокиращото поражение от Япония в първия си мач, но бяха спасени от късен гол срещу Испания, който ги задържа в турнира.

За да се класират, те трябва да победят Коста Рика и да се надяват Испания да избегне загуба от Япония в другия мач.

Коста Рика също може да се класира, след като победи Япония последния път. Тяхната голова разлика е ужасна след победата им със 7-0 над Испания, което означава, че трябва да подобрят резултата на Япония тази вечер, за да се класират пред Германия.

Следете действието с или в блога на живо по-долу:

1669928814

Коста Рика 2-4 Германия

Япония е третият отбор в историята на световното първенство, който печели два различни мача в една версия, в която губи на полувремето, след Бразилия през 1938 г. и Германия през 1970 г.

Тяхната победа с 2-1 над Испания изхвърли Германия от Световното първенство. Сега те ще се изправят срещу Хърватия на осминафиналите.

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 21:06

1669928634

Дори с красотата на Мусиала навсякъде, Германия не отива никъде

Документът на отбора предполага това Джамал Мусела Той беше 10-ти в Германия, зад Томас Мюлер, пред Илкай Гюндоган и Леон Горецка и между Серж Гнабри и Лерой Сане. Вместо това треньорът Ханси Флик можеше да напише името на Мусиала шест пъти.

За 19-годишния младеж, тъй като страната му се нуждаеше от него, за да надмине може би всички останали в този отбор, той се появи на тяхно място. И той реши да завие наляво, надясно, централно и отзад.

В идеалната ситуация и вида, в който Германия обикновено се намира, подобна отговорност не би паднала върху плещите на тези младежи – тя все още не е разширена, както когато Световното първенство през 2026 г. пристигне в Съединените щати, Канада и Мексико. Но това издание на турнира не е идеална ситуация и този задължителен сблъсък с Коста Рика беше далеч от вида, в който Германия обикновено се намира. И така, пристъпете напред Джамал Мусиала; Стъпка нагоре, стъпка наляво, стъпка надясно, стъпка на всяко стръкче трева в очите.

В продължение на 45 минути отборът на Флик изглеждаше за кратко преобразен – енергичен и ненаситен в преследване на трите точки, които биха ги отвели до 16-финалите в Катар, но само ако се комбинират с победата на Испания над Япония, която шокира Германия седмица по-рано.

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 21:03 ч

1669928407

Група E завърши с Япония с шест точки, Испания с четири точки (+6 GD), Германия с четири (+1 GD) и Коста Рика с три точки.

Каква група, каква вечер, какъв резултат за Япония!

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 21:00 ч

1669928194

Крайно време: Коста Рика 2-4 Германия

90 + 10 минути: Германия отпада от Световното първенство!

Япония победи Испания с 2-1, за да завърши на първо място в група E. Испания има по-добра голова разлика от Германия, което означава, че те завършиха на второ място в групата и също се класираха.

Четирикратните световни шампиони отпаднаха за втори пореден път в груповата фаза на Световното първенство! Те спечелиха мача срещу Коста Рика, но не успяха да се класират.

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 20:56 ч

1669928007

90 + 7 минути: Всички немски фенове на стадиона вече ще бъдат записани на телефоните си. Те чакат новини за испански гол, но времето изтича.

Може да останат само няколко секунди в този мач. Както е сега, Германия ще спечели мача, но ще загуби за място в последните 16.

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 20:53 ч

1669927870

90 + 5 мин.: Кай Хаверц вкарва първия си гол на Световно първенство за Германия с първия си удар към вратата. Той е и вторият германец с дубъл на Световно първенство след Андре Шюрле през 2014 г. срещу Бразилия.

Усилията му може да не са достатъчни, за да премине Германия.

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 20:51 ч

1669927741

90 + 2 минути: Тук ще има 10 минути допълнително време, като Германия ще спечели мача.

Съдбата на група Е сега е на Испания и Япония. Ако Испания вкара гол за Германия, Япония ще се класира, ако Япония не стигне до последните 16.

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 20:49 ч

1669927638

Цел! Коста Рика 2-4 Германия (Volkrug, 89 минути) ⚽️

89 минута: Видео асистент съдията отменя решението на стадиона и Германия има четвърти гол!

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 20:47 ч

1669927579

неприемливо! Коста Рика 2-3 Германия

89 мин.: Джошуа Кимих удари топката над горната част и улови Лерой Сане в наказателното поле. Здравият разум подава топката на Никлас Волкруг, който отклонява топката в задната част на мрежата само за да бъде отбелязана за засада.

Но VAR обръща внимание на това.

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 20:46 ч

1669927480

Коста Рика 2-3 Германия

88 мин.: Тази група се насочва към жицата. В момента Испания е пред Германия по голова разлика. Ако Испания отбележи гол, Германия ще премине, като е отбелязала повече голове от Япония.

Германия направи каквото може и сега има нужда Испания да им направи голяма услуга.

Майкъл Джоунс1 декември 2022 г. 20:44 ч