Мансфийлд Таун 2-1 Колчестър Юнайтед

Голът 100 на Лукас Акинс донесе на Мансфийлд победа с 2-1 в добавеното време над Колчестър във Втора лига.

33-годишният нападател кимна само миг след като беше извикан от резервната скамейка от Найджъл Клъф, решение, което беше посрещнато с подигравки от феновете на домакините, тъй като бившият голмайстор Уил Суон беше играчът, който освободи място.

Суон отмени третия гол на Алекс Нюби в седем мача за гостите – зашеметяващ пряк свободен удар – но Акинс превърна подигравките в аплодисменти и поддържаше, че гостите от Есекс все пак са спечелили само една точка в пътуванията си този сезон.

Колчестър поведе в десетата минута, когато Стивън Куин спъна Алън Джъдж и Нюби насочи пряк свободен удар от 30 ярда в десния стълб на Кристи Пим.

Но хората на Клъф се върнаха към условията си преди полувремето, когато Суон вкара седмия си гол за сезона на далечната греда от отлично центриране на Елиът Хюит в 34-ата минута от близо до дясната аутлиния.

След дълги периоди на разочарование за Мансфийлд през второто полувреме, въвеждането на Акинс в продълженията се оказа ключовият момент в мача.

Първо, бившият нападател на Бъртън стреля страхотно от воле срещу вратаря Кийрън О’Хара, но след това не сгреши, когато получи втори шанс, стреляйки с глава при центриране на Стивън Маклафлин отляво от пет ярда.

Докладът за мача е предоставен от PA Media.