Обобщение на Висшата лига за жени: Лия ​​Уилямсън се завръща при победа на Арсенал, Челси победи Лестър | футболни новини

Челси се завърна на върха на Висшата лига за жени с убедителна победа с 8-0 над последния Лестър в събота, докато Арсенал победи Евертън с 1-0.

По-рано през деня Манчестър Юнайтед запази натиска си в горния край на таблицата, като разби Астън Вила със стил пред рекордна публика на Олд Трафорд, която допусна пет качествени гола.

Това означаваше, че отборът на Марк Скинър за кратко се върна в пикова форма, преди Челси да вкара осем гола за сметка на Лисиците, които все още не са спечелили WSL точка този сезон.

Моля, използвайте браузъра Chrome за леснодостъпен видеоплейър

Акценти от мача на WSL между Манчестър Юнайтед и Астън Вила.

Арсенал 1-0 Евертън

Вивиан Миедема отбеляза при победата с 1:0 над Евертън
снимка:

Единственият удар на Vivianne Miedema гарантира, че Арсенал поддържа темпото в надпреварата за титлата на WSL, която любопитно остава отворена през този сезон.

Арсенал беше надигран и изпреварен от Ман Юнайтед в предишния си мач – драматична загуба с 3-2 на Емирейтс Стейдиъм – но този уикенд се върна към победите.

Тяхното предложение е подсилено от завръщането на Леа Уилямсън, която липсва от септември поради контузия на крака, както и добре дошло завръщане на редовния й партньор в защита Рафаел Соуса – и двамата сред заместниците.

Голът на Миедема в 24-ата минута беше разликата, тъй като холандският нападател се възползва от зашеметяващ удар на Кейтлин Нападател, преди да се заби в покрива на мрежата.

Арсенал спечели последните си 14 мача от WSL срещу Евертън, като отбеляза 37 гола и допусна само шест. Това е най-дългата победна серия, постигната от един отбор срещу друг отбор в състезанието.

Уилямсън беше представен късно от резервната скамейка, за да направи своя 200-ен мач за клуба.

Лестър 0-8 Челси

Челси свърши лека работа със застрашения от изпадане Лестър, за да укрепи защитата на титлата си в WSL, вкарвайки осем гола в изцяло едностранчив мач на King Power Stadium, на свой ред отбелязвайки 300-та победа в мач на мениджъра Ема Хейс.

Гуру Райтен, Фран Кърби, Джеси Флеминг, Ниам Чарлз и Сам Кер вкараха преди края на първото полувреме, преди два гола през второто полувреме от Флеминг и Кърби, със силен удар с глава на Бет Ингланд, разположен между тях.

Reiten беше безспорната звезда на шоуто, като изравни рекорда на WSL за асистенции, отбелязани в един мач с удивителните четири.

Челси спечели 17 от последните си 18 мача на WSL, с изключение на загубата с 2-1 от Ливърпул в първия мач на сезона.

Лестър губи точка от първите си осем мача, въпреки подобрението при новия шеф Уили Кърк и е изправен пред трудна задача да запази мястото си в лигата, дори преди да достигне половината от сезона.