Оливие Жиру стана голмайстор на Франция за всички времена, надминавайки гола на Тиери Анри за Полша

Оливие Жиру стана най-добрият голмайстор на Франция за всички времена, надминавайки рекорда, поставен от Тиери Анри с 52-ия гол, който даде преднина на Les Bleus над Полша в осминафиналите на Световното първенство.

Оливие Жиру влезе в историята в неделя, като стана голмайстор на Франция за всички времена, като отбеляза срещу Полша на финалите на Световното първенство.

Нападателят на Милан се изравни с Тиери Анри, влизайки в четвъртия мач на Франция в турнира, и стана защитаващ шампиона след гола си на стадион Ал Тумама.

36-годишният Жиру вкара първия си международен гол при приятелската победа на Франция над Германия през февруари 2012 г., а през последното десетилетие той се издигна нагоре в класацията, записвайки 52-ия си гол за страната си срещу Полша с прост, елегантен завършек.

Оливие Жиру влезе в историята в неделя, като спечели титлата на най-добрия голмайстор на Франция за всички времена

Нападателят на Милан откри резултата при победата на защитаващия титлата си с 3:0 на осминафиналите над Полша

Доброто завършване на Жиру в 44-ата минута откри резултата, преди голът на Килиан Мбапе да изпрати Франция на четвъртфиналите. Роберт Левандовски получи утеха в добавеното време от дузпа.

Говорейки пред BBC на полувремето в мача с Полша, пенсионираният френски защитник Лаура Джордж каза: „Той беше подценен, така е. Трябва да го уважавате, той не отбеляза никакви голове на последното Световно първенство, но успя място за други играчи. Работи.” Е, струва си.

Колегата експерт Рио Фърдинанд добави: „Той знае в какво е добър и го постига“.

Гари Линекер коментира: Въпреки всички приказки за Мбапе, той (Жиру) счупи рекорда на Тиери Анри днес. Вероятно няма да получи заглавия.

Можете да видите какво означава това за него. Първият гол винаги е важен във всеки мач и аз те поздравявам, че си голмайстор на Франция за всички времена. Това е невероятно постижение.

Бившият играч на Арсенал и Челси беше част от френския отбор, който спечели Световното първенство в Русия преди четири години, а също така участва, когато Франция завърши на второ място на Европейското първенство през 2016 г.

Жиру изравни текущия рекорд на Тиери Анри с два гола срещу Австралия миналата седмица

За повече от десетилетие с Франция той записа 116 мача, отбелязвайки само един хеттрик срещу Парагвай в приятелски мач през юни 2017 г.

Той вкара десет дупки, включително дупка от голове при победата им с 4-1 над Австралия във вторник, която го накара да вкара половин век голове за Франция.

Неговият 50-ти гол в международна игра дойде пет години след 25-ия му гол, което беше крайъгълният камък, който той постигна с втория гол от хеттрик срещу Парагвай през 2017 г.

Най-много голове, които е отбелязал срещу която и да е страна, са четири, което е броят на головете, които е отбелязал срещу Исландия и Австралия.

Анри счупи рекорда на Мишел Платини през 2007 г., завършвайки кариерата си, отбелязвайки 51 гола за Франция.

Анри, който в момента е помощник-треньор на Белгия на Световното първенство, вкара 51 гола за Франция между 1998 и 2009 г.

Бившият нападател на Арсенал и Барселона надмина предишния рекордьор Мишел Платини по време на квалификационен мач за Европейското първенство срещу Литва през октомври 2007 г.

Антоан Гризман е на трето място в списъка с 42 попадения, с един гол зад Платини, а Карим Бензема е на пето място с 37 попадения.

Има четири жени, които са отбелязали повече голове от Жиру, изпреварвайки Йожени Льо Сомер от Лион с 86 гола от 175 мача.

Жиру празнува първия си гол във Франция в приятелски мач срещу Германия през февруари 2012 г