Резултат на живо Франция 3 Полша 1: Зашеметяващата двойка на Мбапе създава четвъртфинал на Световното първенство с Англия – Актуализации

КИЛИАН МБАПЕ изведе Франция до четвъртфиналите на Световното първенство, като отбеляза два гола при победата с 3:1 над Полша.

Оливие Жиру откри резултата Добро усилие преди полувремето и оттогава става само по-добро за Les Blues.

След това Мбапе вдигна топката от границата на наказателното поле и отдели време, преди да стреля от воле в горния ъгъл, за да даде команда на Франция.

И звездата на ПСЖ направи същото минути по-късно, като вкара топката в противоположния ъгъл, преди Полша да вкара късна дузпа.

• начален час: 3 ч. GMT
  • Предаване на живо / телевизия: BBC One / iPlayer
  • Франция XI: Лорис. Конде, Варан, Упамекано, Тео Ернандес; Чвамини, Рабио; Дембеле, Гризман, Мбапе; Джерод
  • Полша XI: Шчесни, Берешински, Глик, Кивиор, Кеш, Криховяк, Зелински, Шимански, Франковски, Камински, Левандовски

Специален залог – Вземете £40 безплатни залози за Световното първенство

Меси води Аржентина до QF, Габриел Жезус пропуска Световното първенство поради контузия

Следете всички действия от Катар чрез нашия блог на живо по-долу…

• Възползвай се максимално, Оливър

Оливие Жиру стана голмайстор на Франция за всички времена.

Неговото вратарство го отведе до 52 гола за френския национален отбор, с един пред Тиери Анри.

С Килиан Мбапе с 33 гола и само на 23 години, това число може да не продължи дълго.

Кредит: EPA
  • Шчесни спасява положението

Въпреки че полският вратар не успя да попречи на играчи като Мбапе и Жиру да отбележат днес, той направи едно важно спасяване.

Вратарят на Ювентус утешава ядосан полски фен в тунела след мача.

Виж какво направи сега Килиан, той плаче!

• Фатах: Франция 3-1 Полша

Франция дава своя принос на терена, благодари на феновете за подкрепата.

Les Bleus се отърваха от Полша.

Не е еднопосочният трафик, който всички очакваха, но въпреки това е завладяващ.

Това е последният ритник в мача и съдията прекратява срещата.

Франция се класира за четвъртфиналите на световното първенство.

Играчите могат да се отпуснат и да гледат мача тази вечер, за да видят кого ще срещнат там.

• Гол – Роберт Левандовски (Полша)

• Реферът нарежда възстановяване на сумата

• VAR проверява възможна игра с ръка

• Франция 3-0 Полша

90 + 4. Времето за хеттрик на Мбапе изтича.

Полша все още напредва.

Варан е добре да посочи отзад.

90 + 2. Това вече е убедителна френска победа.

Килиан Мбапе показа, че не може да бъде оставен сам нито за миг.

Успех на десния бек на Англия, ако стигне до четвъртфиналите.

Кредит: Ройтерс

90. Той просто прави това, което това дете иска.

Взе топката от аут, той отвори тялото си, за да загуби маркера си.

Мбапе цели в горния ъгъл, като Чесни няма шанс.

Ще добавим още пет минути тук.

• Гол – Килиан Мбапе (Франция)

• Франция 2-0 Полша

88. Полша все още не е издъхнала.

Те продължават да се движат напред, опитвайки се да намерят цел, която може да ги върне обратно в тази игра.

Зелински се мъчи да избере полска фланелка в наказателното поле, докато Рабио успява да го отблъсне.

86. Куман, който влезе вместо Дембеле, се справя много добре с центриранията и бяганията.

Той не можа да намери пътя на Мбапе на задната греда.

Полша вече започва да изглежда малко стара.

84. Франция ще счита тази работа за свършена днес.

Удобна победа на хартия, както се очаква от тях.

Факт е, че Полша показа някои дупки в бронята си.

Кредит: Гети

82. Видяхме много по-офанзивна Полша тук днес.

Тяхната тактика изглеждаше остаряла в някои от груповите им мачове.

Работите усилено, за да стигнете до този турнир, а след това се тревожите повече за другите отбори, отколкото да играете естествената си игра.

80. Какъв решаващ момент за отбелязване на гол.

Можеше да е нервен край на мача само с един гол разлика.

Сега има бял ден между двата отбора.

78. Феновете на Les Bleus пеят от трибуните.

Може би този гол сложи край на участието на Полша на Мондиал 2022 в Катар.

Момент на блясък от основния играч на Франция.

76. Всичко това дойде от нападението на Полша.

Топката е ясно пробита и Джиро я издърпва от въздуха с брилянтно умение.

Привлича защитници и го захранва с Дембеле.

Крилото на Барселона влиза вътре и намира Мбапе.

Чесни продава очи и удря топката в близката греда.

• Франция 1-0 Полша

74. Шансът на Франция да се спаси.

Топката намери Мбапе, но мощните му тъчове и Полша върнаха топката.

Франция се бори да държи топката далеч от Милик и Левандовски.

72. Мбапе гледа да отпусне рамото си и да влезе.

Този път той беше лишен от собственост и се изправи срещу Полша.

Рядка грешка на звездата на Пари Сен Жермен.

70. Ние сме в последните двадесет минути на играта.

Дембеле се спуска от далечната страна под предизвикателството на Полша, крещейки, сякаш кръстната му връзка щрака.

Реферът не се притеснява, Франция се пропуква и Дембеле скача като дядо Джо, току-що осигурил своя Златен билет на Wonka.

68. Всичко беше тихо на стадион Ал Байт.

Зилински играе страхотно дълго подаване от единия край на терена към другия.

Полша получи центриране в наказателното поле, но Ернандес изчисти Камински от топката.