Световно първенство: Англия пътува до Сенегал, за да се изправи срещу Франция на четвъртфиналите | Новини от Обединеното кралство

Англия победи Сенегал с 3-0 в първия си мач от елиминациите на Световното първенство, във вълнуваща среща срещу защитаващия титлата си Франция пред тях на четвъртфиналите.

Два бързи гола – първият от Джордан Хендерсън, вторият от Хари Кейн – поставиха отбора на Гарет Саутгейт в контрол преди полувремето, след напрегнато начало на стадион Ал Байт в Катар.

Проследете на живо реакцията на впечатляващата победа на Англия

Сенегал, шампионът на Купата на африканските нации, имаше шансове да открие резултата и блокира брилянтно вратаря Джордан Пикфорд, преди Хендерсън, който носи неговото име, да стреля в 38-ата минута.

Но второто полувреме бе по-удобно за Трите лъва и младата звезда на Арсенал Букайо Сака вкара третия си гол в турнира в 57-ата минута, за да подпечата победата.

Голът на Кейн в продълженията през първото полувреме означава, че той вече е вкарал 11 гола на големи турнири, седем на Световното първенство и четири на Евро, изпреварвайки Гари Линекер като водещ голмайстор на Англия за всички времена на големи турнири.

Тогава Англия е изправена пред най-тежкото изпитание, което може да поиска в следващите ининги Рекордни голове за френските нападатели Оливие Жиру и Килиан Мбапе Той помогна на победителите от 2018 г. да победят Полша в мача предишната неделя.

Малките лъвчета реват впечатляващо триумфално

Мъжете на Саутгейт, които участваха в първия си мач с нокаут на световната сцена след мъчителната загуба на полуфинала от Хърватия през 2018 г., показаха качеството и растящата зрялост за прогрес.

Но докато Хендерсън и Кейн вкараха головете, които помогнаха на Англия да неутрализира едно звездно начало на сенегалците, младите Джуд Белингам и Фил Фодън бяха тези, които блестяха най-много под светлините на прожекторите.

снимка:
Фил Фодън беше една от звездите на Англия
Футбол - Световно първенство по футбол, Катар 2022 - Осминафинал - Англия - Сенегал - Стадион Ал Байт, Ал Хор, Катар - 4 декември 2022 г. Англичанинът Джуд Белингам празнува класирането си за четвъртфиналите.  REUTERS/Кай Пфафенбах
снимка:
Джъд Белингам празнува класирането си за четвъртфиналите

Първият, само на 19 години, добави към растящата си репутация с впечатляващо представяне и осигури асистенция за своя партньор в полузащитата Хендерсън.

Белингам също поведе чудесно откъсване от превъзходния гол на Кейн, преди звездата на Манчестър Сити Фодън, 22, да влезе в капитанската лента, за да направи хоумрън.

А Сака, който е само на 21 години, отговори на първоначалната вяра на треньора в Маркъс Рашфорд, като прониза топката покрай Едуард Менди, за да убие играта.

От този момент нататък Англия контролираше темпото и Саутгейт документира промените, като осигури напредък към последователни четвъртфинали на Световното първенство – нещо, което националният отбор постигна за последно през 2002 и 2006 г.

Футбол – Световно първенство Катар 2022 г. – Осминафинал – Англия – Сенегал – Стадион Ал Байт, Ал Хор, Катар – 4 декември 2022 г. Букайо Сака от Англия празнува, отбелязвайки своя трети гол.
снимка:
Букайо Сака направи мача сигурен с третия последен гол

Кейн: Чувстваме се добре от начина, по който играем

Звездата на Тотнъм Кейн приветства Трите лъва като “наистина добър ден”, като каза пред ITV, че неговата страна е показала “много зрялост”.

„Беше наистина трудно, нокаут мачовете никога не са лесни“, каза той.

„Мисля, че показахме много зрялост по време на турнира, 3-0 срещу наистина добър отбор, заслуга на момчетата, манталитетът беше на върха от самото начало, използвахме шансовете си, когато те дойдоха.

„Чувстваме се добре, имаме добри бегачи, добри играчи напред, а той е силен в защита, три чисти мрежи подред са наистина важни. Наистина добър ден за нас.“