Световно първенство по футбол 2022 на живо: резултатът от мача Канада-Мароко, крайният резултат и реакцията, тъй като Atlas Lions водят в група F

„Защо да не стана шампион на Африканското световно първенство?“ Реграги цели да си проправи път с Мароко

Мотивиран отбор на Мароко спечели място на осминафиналите на Световното първенство за първи път от 1986 г., като победи елиминираните канадци с 2-1 в четвъртък, безмилостно използвайки грешките на своите опоненти.

А Мароко, който се нуждаеше от победа или равенство в последния мач от група F, за да стигне до елиминациите, се възползва от слаб удар на вратаря Милан Борган, който попадна в краката на Хаким Зиех. Под шумните аплодисменти на мароканските фенове халфът Зиех без усилие прехвърли топката покрай блокирания вратар, за да открие резултата в четвъртата минута. Борган постави защитника Стивън Витория в незавидна позиция, чиито слаби задни подавания принудиха вратаря да предизвика мароканския нападател Юсеф Ен-Несири за топката.

Ен-Несири остана опасен през първото полувреме, като удвои преднината на Мароко в 23-ата минута, когато нахлу в дълга топка от Ашраф Хакими и преодоля Борджан в близката греда. Ал-Нусаири също вкара топка в канадската мрежа по време на добавеното време на първото полувреме, но този гол бе отменен поради засада.

След като Хърватия изравни с Белгия в другия мач от група F, Мароко завърши първи в групата и ще се изправи срещу завършилия на второ място в група E, съставена от Япония, Испания, Германия и Коста Рика. Мароканският защитник Найеф Ажур записа Канада на таблото с автогол, първи от това Световно първенство, чрез центриране на Сам Адекогбе във вратата на своя вратар Ясин Боно в 40-ата минута.Канада, която напусна Световното първенство за първи път време от 1986 г. без победа, се класира автоматично за турнира през 2026 г. като домакини заедно със Съединените щати и Мексико.

Изживейте отново цялото действие с нашия блог на живо по-долу:

1669916857

Световно първенство по футбол 2022: Япония срещу Испания – Отборни новини

Япония: Шуичи Гонда, Шуго Танигучи, Ко Итакура, Юто Нагатомо, Такефуса Кубо, Хидемаса Морита, Джуня Ито, Даичи Камада, О Танака, Мая Йошида, Дайзен Маеда

Испания: Унаи Симон, Сезар Аспиликуета, Пау Торес, Серхио Бускетс, Алваро Мората, Джафе, Неко Уилямс, Алехандро Балде, Родри, Дани Олмо, Педри

Киърън Джаксън1 декември 2022 г. 17:47 ч

1669916755

Световно първенство 2022: Япония срещу Испания

Испания се стреми да спечели първото място в група Е на Световното първенство през 2022 г. с победа над Япония тази вечер.

Шампионите от 2010 г. се нуждаят от точка, за да гарантират класирането си за фазата на елиминациите, докато Half Ain ще бъде в другия мач от група E между Коста Рика и Германия.

„Имаше странно чувство в съблекалнята, защото имахме шанса да победим Германия и ги оставихме да ни се изплъзнат и това беше жалко – но трябва да мислим, че сме на върха на така наречената група на смъртта и ние трябва да останем позитивни”, каза треньорът на Испания Луис Енрике преди мача.

Начало в 19:00 – предстоят новини за отбора!

(Гети изображения)

Киърън Джаксън1 декември 2022 г. 17:45 ч

1669915586

Канада 1-2 Мароко – отчет от мача

Мароко беше принуден да работи усилено за това от енергична Канада, но два гола през първото полувреме бяха достатъчни, за да осигурят класирането им за турнира. световна купа Осминафинал за втори път в историята след победа с 2-1.

В разгара на своята героична победа над Белгия във финалния им мач, един от най-известните в историята на африканския спорт, Мароко беше вторият отбор от континента, достигнал фазата на директните елиминации, след като Сенегал записа среща с Англия и направи невероятна преднина. Победители в групите.

Един жалък месец за Белгия завърши с още една катастрофа, тъй като неуспехът им да победят Хърватия изхвърли един от фаворитите на турнира, а Мароко стана първият африкански отбор, достигнал финалите на Световното първенство като победител в групата след Нигерия през 1998 г. Но те успяха през. Усилената работа за техния успех от страна на канадски отбор в крайна сметка се оказа безполезна, въпреки най-добрите им усилия.

След шумно изпълнение на националния химн на Мароко на стадион “Ал Тумама”, което не можеше да не събуди арабската нация от всяка продължителна летаргия, Канада беше незабавно оставена на заден план.

Това, което канадците трябваше да направят, ако имаха някакъв шанс да направят първия си мач на Световното първенство, беше просто стабилен кораб, да не позволяват да бъдат отбелязвани ранни голове и да избягват фалове, когато е възможно.

Киърън Джаксън1 декември 2022 г. 17:26 ч

1669914931

Канада 1-2 Мароко

Ето колко близо беше Канада до изравняване чрез Атиба Хътчинсън!

Киърън Джаксън1 декември 2022 г. 17:15 ч

1669914036

Повечето марокански играчи плачат с очите си тук! Това е първото им участие в директните елиминации на Световно първенство от 1986 г. насам!

Те ще играят с второто място в група E – която включва Испания, Германия, Япония и Коста Рика и приключва за тази вечер – на Education City Stadium във вторник от 15:00 (GMT).

Киърън Джаксън1 декември 2022 г., 17:00 ч

1669913869

Възхитителни сцени от Мароко на стадион El Thomama – мароканските играчи празнуват, сякаш са спечелили всичко!

Честно казано, защо не биха?!

Канада привлече вниманието, но се прибра с три загуби.

Киърън Джаксън1 декември 2022 г. 16:57 ч

1669913724

ПЪЛНО ВРЕМЕ: Резервите на Мароко спринтираха на терена в празнуване – те го направиха!

Мароко заема върха на шеста група! Хърватия е втора, а Белгия е аут.

Киърън Джаксън1 декември 2022 г. в 16:55 ч

1669913660

90 + 4 мин.: Празненства на пейката на Мароко, когато чуват, че Хърватия и Белгия са завършили без гол!

Белгия е аут! Мароко е на път да завърши върха…

Киърън Джаксън1 декември 2022 г. 16:54 ч

1669913611

90 + 2 мин.: Ужасният корнер е непобедим за първия човек!

Борян отново пропуска с крака в средата на терена…но Дейвис се връща, за да покрие собствения си вратар!

Мароко очаква с нетърпение да бъде там.

Киърън Джаксън1 декември 2022 г. 16:53 ч

1669913556

90 минути: Четири минути допълнително време тук!

Канада натискаше и натискаше и натискаше през това второ полувреме!