Световно първенство 2022 – Камерун 1-0 Бразилия: Камерун отпадна, въпреки че победи Бразилия

Камерун победи бразилски отбор, давайки почивка на множество ключови играчи, но видя, че кампанията им за Световната купа приключи след забавна среща на стадион Лусаил.

Винсент Абубакар вкара с глава победния гол в добавеното време, но радостта му веднага се превърна в разочарование, тъй като му беше показан втори жълт картон за сваляне на фланелката му.

Камерун се оправда добре през цялото време, с превъзходно спасяване на нападателя на Манчестър Сити Брайън Мбойму от Едерсън, вдигайки вратаря на Ливърпул Алисон, но победата на Швейцария над Сърбия сложи край на шансовете на африканския отбор да стигне до 16-те финали.

Тъй като неговият отбор вече се класира след първите си два мача, треньорът на Бразилия Тите направи 10 смени, а Габриел Мартинели от Арсенал се възползва от възможността да впечатли с впечатляващото си представяне, което беше осуетено на няколко пъти от вратаря на Камерун Дейвис Ибаси.

Фаворитите преди турнира завършиха начело в група G въпреки загубата и сега срещат Южна Корея във фазата на елиминациите, след като драматичната им късна победа над Португалия ги изпревари по брой голове пред Уругвай, който победи Гана.

Бразилия на круиз контрол

Бразилия беше в зоната си на комфорт, след като спечели мачовете си от групата срещу Сърбия и Швейцария, давайки възможност на треньора Тите да разтърси мощния си състав, като същевременно му показа гамата от ресурси, с които разполага.

Те може да са загубили този мач, но със сигурна квалификация, Tite може да не е твърде разочарован от поражението, тъй като то не навреди на престижа на тяхната група и той сега има нови крака, когато фазата на елиминациите започне.

21-годишният Мартинели от Арсенал беше изключително представяне за Бразилия, като вратарят на Камерун Ебесе направи добри спирания от ранен удар с глава и удар с глава в горния ъгъл през второто полувреме.

Неуморното бягане на Мартинели заедно с качеството се оказа трън в страната на Камерун и даде красноречив аргумент за включването му, ако Тите пожелае да направи промени с напредването на Световната купа.

Бразилия показа достатъчно при победата си, за да оправдае оптимизма преди турнира за шансовете си – сега те се надяват Неймар, който беше аплодиран от феновете на терена след последния съдийски сигнал, да може да се възстанови от контузията в глезена, която получи пред него. Сърбия навреме, за да даде своя очакван принос.

Камерун се кланя елегантно

Камерун може да отпадне от финалите на Световната купа, но отборът на Ригоберт Сонг със сигурност добави качеството и вълнението, които характеризираха груповите фази тук, в Катар.

Бразилия имаше повечето шансове на стадион Лусаил, но Камерун винаги беше в играта и представляваше заплаха, която се отплати, когато екстровертът Абубакар вкара с глава Едерсон девет минути след добавеното време.

Той плати цената на разкъсването на фланелката си в празнуване, когато реферът Исмаил Ал-Фатех почти извади втория жълт картон, последван от червен.

Вратарят Ибаси също се отличи, особено за сметка на Мартинели, като спечели наградата за играч на мача.

Камерун в крайна сметка се срина след поражението в първия мач от Швейцария, но показа характер и качество, за да се пребори от загуба с 3-1 до равенство 3-3 със Сърбия, след което победи могъщата Бразилия пред 85 986 фенове тук в Лусаил.

Неукротимите лъвове може и да са на път за вкъщи, но те със сигурност преживяват своя момент в Катар.