Треньорът на Джайлс Нийл Харис реагира на загубата от Лига Втора на Прийстфийлд

Дори мениджърът Нийл Харис се мъчеше да разбере как Гилингам се изгуби толкова лошо в събота след загубата им от Салфорд.

Джайлс се насладиха на най-доброто от нулево първо полувреме на Пристфийлд, но не успяха да направят така необходимия пробив, който щеше да сложи край на головата суша в лигата, преди защитникът Тео Васел, халфът Райън Уотсън и нападателят Калъм Хендри да постигнат втория гол през второто полувреме . Победата на госта е с 3-0.

Джейк Търнър от Джилингам не успя да улови центриране в наказателното поле при поражението срещу Салфорд

Харис, който отново постави под съмнение лидерството на отбора си, каза: „Можете ли да ми обясните как можем да бъдем толкова добри, първо полувреме, толкова лошо второ полувреме? Току-що казах на играчите, че не можете да го компенсирате!“

„Не можеш да контролираш първото полувреме, да не отбележиш – от четири наистина добри възможности – играеш срещу наистина добър отбор, но не им даваш нищо. След това започваме второто полувреме, както направихме.

„Казах на момчетата през първото полувреме: „Браво, отлично първо полувреме, просто трябва да повторим второто полувреме.“ Това не е ракетна наука.

“Играхме [on the] Излязохме напред и играхме като Джилингам [in the first half]. Това е всичко, което направихме, играхме като отбор на Гилингам – като отборите на Гилингам, за които сте играли, и отборите на Гилингам, срещу които сте играли.

„Играхме така през първото полувреме и смятах, че бяхме отлични. През второто полувреме дадохме топката евтино, не играхме в правилните зони, не тичахме в правилните зони и първата цел променя играта, нали?

“Идва от игралната група. В крайна сметка това, което е свързано с топките и шофирането, това е.”

Вече има девет мача в лигата без победа за Джайлс, които остават на дъното във Втора лига, докато Салфорд е извън местата за плейофите.

Харис добави, разочарован от непостоянството на отбора си дори в мачовете този сезон: „Ето защо сме там, където сме в лигата и затова толкова много играчи играят в този отбор.“

Обща загуба в лигата беше по-лоша за тях – Джилингам също беше победен с 3-0 през август в Транмиър.

„Влизайки в мача, ние просто говорихме за 21 допуснати гола в 19 гола“, каза Харис [league] Игри и бяхме сред 10-те най-добри рекорда в защита в лигата.

„Имахме няколко разочароващи поражения, две тук, и винаги е разочароващо, когато загубиш в Пристфийлд, но нямаше много грешка. Отборите не ни отварят и тактически ние наистина не го разбираме погрешно.

„Това са само отделните елементи в мачовете – тези, които не чувствам, че мога да контролирам – не чувствам, че мога да контролирам някой да маркира някого в корнер или свободен удар. От тях зависи да направят това.

“Когато става въпрос за индивидуалност, далеч от тактиката, ние се борим. Това се случва в края на терена около наказателното поле.

„Можем да поставим играчите във форма и в правилните зони, но тогава, когато се появят възможности, всичко зависи от тях индивидуално.“

Гилингам също има повече от 550 минути без гол в лигата, но техният мениджър вярва, че трябва да поемат колективна отговорност, тъй като отчаяно търсят начин да намират вратата по-редовно.

Той каза: „Бях критичен към моята група, но трябва да поемем колективна отговорност“.

“Излагам ли достатъчно атакуващи играчи на терена? Влизаме ли в правилните пространства? Създаваме ли достатъчно положения и правилни ли са стандартите? Всичко, което мога да кажа на играчите е дали са на правилните позиции и имат ли правилното желание да го направят Възможностите, възползват ли се от тях?

В крайна сметка трябва да го разглеждаме колективно.

“Просто не вкарахме достатъчно голове. Вижте втория гол – дойде от отклонение. Ние не вкарваме такива голове.”

Харис също така обясни контузията на халфа Роби Маккензи и защитника Елкан Багот срещу Салфорд, като двамата трябва да бъдат оценени преди преиграването за ФА Къп срещу отбора от Националната лига Дагенъм в четвъртък (19:15 ч. централноевропейско време) в Прийстфийлд.

Той каза: „Роби беше в слабините [problem] Усети се преди края на първото полувреме. Той стигна до странните 60 минути и трябваше да си тръгне. как е той? Не знам.

„Мисля, че Елкан беше буца и буца [on his head].

„Ще имам повече информация, след като говоря с моя лекар и може да разбера повече през следващите 48 часа.“