Уикъмб Уондърърс 2-0 Портсмут: Анис Мехмати участва в победата на Чербойс

Албанецът Анис Мехмити е голмайсторът на Уикъмб този сезон с осем гола в лигата

Уикъмб Уондърърс си говориха на терена, когато победиха високопоставения Портсмут, за да се изкачат в топ десет в лигата.

В ден, когато имаше озвучаване на стадиона, камери в съблекалните и интервюта на мениджъра по средата на играта В горната част на дневния ред преди мачаАлбанският халф Енис Махмети беше звездата на шоуто, като вкара първия гол и уреди втория за Гарет Макклиъри.

Това доведе до втора победа в три мача за отбора на Гарет Ейнсуърт, за да се изкачи до 10-то място, на точка пред осмия Помпей на Дани Коули, който претърпя едва третото си поражение за сезона.

Уикъмб водеше в 14-ата минута, когато Дейвид Уилър реагира добре, за да спечели собствен удар от обнадеждаващ далечен висок удар, Брандън Ханлън го помете настрани и остави Хамти непокрит на границата на 18-ярдовото наказателно поле, за да се поклони за първи път. време. Време на десния крак в горния десен ъгъл.

След това Мохамед пропусна по-добър шанс и можеше да се стигне до 2-0 в 40-та минута, когато Алфи Моусън се озова в пространството точно в наказателното поле на Помпей, но превъзходен удар от 15 ярда се отби от вътрешната страна на десния стълб. .

Помпей, който сега беше спечелил само един от предишните си мачове в лигата, имаше шанса да изравни след почивката.

Хитрият опит на Дейн Скарлет беше блокиран от гърдите на Макс Стрийек, а ударът с десния крак на Рийко Хакет беше блокиран сръчно от полския вратар на близката греда – след това той беше париран с удар с глава на Скарлет близо до гредата.

Но въпреки бурното насърчение от винаги добрата задгранична подкрепа на Помпей, домакините бяха тези, които завършиха най-силно.

Умелият удар на национала на Уелс Сам Воукс от страхотно подаване на Джак Гримър по дясното крило беше отразен от остри реакции на вратаря на Помпей Джош Грифитс, който след това парира от крилото на Луис.

Но всичко беше решено, когато финтът на Мохамед го отведе в наказателното поле на Помпей отдясно и след като показа, че може да достигне всички правилни зони на терена, той запази хладнокръвие, за да боксира МакКлиъри, за да вкара своя четвърти гол за сезона – и втория си в три мача.