Феновете хвалят свободния удар на Луис Чавес от 30 ярда срещу Саудитска Арабия за твърдението, че „няма превъзходство“

Това е целта на турнира!

Футболните фенове обявиха в Туитър, че зашеметяващият свободен удар на Луис Чавес за Мексико е “Голът на турнира”.

Чавес – който играе за Пачука в родната си страна – изведе отбора си до аванс от 2-0 със зашеметяващ удар в горния десен ъгъл на саудитската врата.

Това беше брилянтен удар в момент, когато Мексико се нуждаеше от голове, за да оглави Полша в група С на Световното първенство.

Голът, отбелязан от Луис Чавес в 51-ата минута, вече беше приветстван като гол на турнира

За съжаление за Чавес, голът не беше достатъчен, тъй като победата на Мексико с 2-1 не беше достатъчна, за да завърши мача срещу Полша при голова разлика – въпреки че накара феновете да полудеят с неговия гол.

Един фен написа: “Крайната цел на турнира.”

Друг прогнозира светло бъдеще за мексиканеца, добавяйки: “След този гол той ще бъде в Европа. Целта на турнира досега.”

Трети смята, че е малко вероятно някой да се справи по-добре от Чавес през останалата част от състезанието, като написа: „Мексико току-що отбеляза гола на турнира, няма такъв нокаут!“

Ударът на Чавес дойде от 30 ярда и удари с левия крак в горния ъгъл

Четвърти сравни това с свободния удар, изпълнен от Маркъс Рашфорд с Англия във вторник вечерта, като каза: „Рашфорд снощи… Чавес тази вечер“. Ричарлисон се бори за „гол на турнира“

Един наблюдател беше очевидно развълнуван от зашеметяващия, твърдейки: “О, Боже мой, това е шампионски гол!!!!”

26-годишният футболист вкара едва втория си гол от 12 мача за Мексико и беше нападнат от съотборници на терена и извън него, след като му крещяха.

Голът на 26-годишния играч беше посрещнат от тълпа аплодиращи съотборници, за да празнуват с

Вторият гол на Ричарлисон срещу Сърбия е друг претендент за гол на турнира

Чавес в момента е изправен пред тежка битка с бразилеца Ричарлисон от Тотнъм за головата награда в турнира.

Ричарлисън овладя свирепо центриране с десния крак на Винисиус-младши, преди да се обърне и да отскочи, преди да отприщи удар с левия крак отгоре, за да изведе отбора си с 2-0 срещу Сърбия.

Мексико все още се нуждаеше от още един гол в мача след пряк свободен удар на Чавес, тъй като бяха равни с Полша по голова разлика.

Те се нуждаеха от допълнителен гол, за да подпечатат победата с 2-0 за Аржентина срещу Полша в другия мач.

Те обаче не успяха да намерят такъв и вместо това Саудитска Арабия оттегли един, което означаваше, че Мексико можеше да спечели само с 2-1.

Сега Мексико не успя да стигне до фазата на елиминациите за първи път от 1978 г. на финалите на Световното първенство, за които се класира.

Анри Мартин поведе Мексико с 1-0 в 47-ата минута, като Ел Тре се нуждаеше от пълна победа