Холандия срещу Катар – Световно първенство 2022: Резултати на живо, новини за отбора и последни актуализации

Холандия 2-0 Катар: Френки де Йонг и Коди Джако отбелязаха през първото полувреме, за да пратят отбора на Луис ван Гаал в 1/8-финалите на Световното първенство като победители в група А.

• Холандия оглави група А, като победи Катар с 2:0 и се класира за 1/8-финалите
  • Коди Джакобо продължи добрата си форма с третия си гол от сета
  • Нападателят на ПСВ Айндховен препусна защитата на Катар, за да намери долния ъгъл
  • Френки де Йонг отбеляза втория гол отблизо след първото полувреме
  • Катар така и не заплаши, тъй като излязоха без да отбележат нито една точка
  • Сенегал се присъедини към Холандия на 16-финалите след победа с 2-1 над Еквадор

Холандия потвърди влизането си в осминафиналите след голове на Коди Гакбо и Френки де Йонг при победата с 2:0 над домакина Катар.

Това беше рутинна победа за отбора на Луис ван Гаал, тъй като те лесно победиха домакините и се класираха на върха в група А със седем точки.

Катар е извън състезанието на възможно най-ранния етап с нула точки, в дъното на групата с опашка здраво под краката си.

Коди Гакбо вкара три гола в три мача от груповата фаза, когато Холандия победи Катар с 2-0

Нападателят на ПСВ не беше равен, когато разкъса Катар

Gakpo се вкара в долния ъгъл с добър завършек, за да даде преднина на Холандия през първото полувреме

Как завърши класирането в група А, когато Холандия и Сенегал се класираха за 16-финалите?

Президентът на ФИФА Джани Инфантино наблюдава как домакините на Световното първенство махаха за сбогом на турнира, с празни места, разпръснати около стадион Ал Байт.

И като повечето мачове в Катар досега, това равенство в първия сет започна доста бавно, като нито една от страните нямаше значими шансове и не беше създаден истински поток през първите 20 минути.

Но в 26-ата минута хората на Луис ван Гаал намериха път напред. Невероятната игра на Мемфис Депай, Коди Гакбо и Дейви Клаасен позволи на Гакбо да отбележи гола, а 23-годишният играч най-накрая не сгреши, пращайки топката от воле покрай вратаря на Катар Ришам Мешал в долния десен ъгъл. Третият му гол в турнира.

Френки де Йонг спечели победата през второто полувреме, като се появи на място, докато защитата беше в застой

Голът на Де Йонг уби това, което остана от заплахата на Катар, позволявайки на Холандия да се върне у дома

Този гол изглеждаше като мощен удар от воле за храбрия Катар, който изглеждаше като отбор, който иска да завърши мрачната групова фаза на високо ниво. Но разликата в качеството между двете страни беше налице, за да я види светът с наближаването на първото полувреме.

Катар имаше шансове да атакува холандската врата, а капитанът Хасан Ал Хайдус беше единствената истинска творческа искра за мароните, но неговият опит в 40-ата минута да играе в Ал-Моез Абдула прекъсна друга атака на Катар, след като пропусна паса, тъй като домакините навлезе в наказателното поле. Разбийте се на хленчене.

Слабостта на защитната линия на Катар беше използвана отново само четири минути след второто полувреме, когато португалците увеличиха предимството си.

Стивън Бърджис (вдясно) празнува с Винсент Янсен, но голът му е отменен от VAR

Треньорът на Холандия Луис ван Гаал поздравява Коди Джакобо за представянето му

Мемфис Депай спечели много време и пространство в диагоналното наказателно поле, ударът му бе блестящо спасен от Мешаал, но Френки де Йонг беше на ръка, за да реагира по-бързо и да вкара топката в празната врата за радост на холандците.

В 67-ата минута заместниците Винсент Янсен и Стивън Бергес комбинираха, за да вкарат, според тях, третия гол на Холандия за вечерта, но след преглед на VAR, той беше присъден за игра с ръка от Гакпо.

Мемфис Депай стреля отгоре с акробатичен изстрел при връщане встрани

Съпоставете факти и оценки

Холандия (3-4-1-2): Нуберт 6, Тъмбър 6, Ван Дайк 6, Аки 6; Дънфрис 6.5, Де Руун 6 (Коопмайнерс 82), Де Йонг 7.5 (Тейлър 86), Блинд 6; Claassen 6.5 (Pyrgos 66, 6.5); Gakpo 8 (Weghorst 82), Depay 7 (Janssen 66, 6.5)

шеф: Луис ван Гаал

Голмайстори: Якбо 26; Де Йънг 49 Резервация: второ

Катар (5-3-2): нит 6,5; Исмаил 5,5 (Хидр 85), Педро 5, Хоки 5,5, Хасан 5, Хамам 5; Ал-Хайдос 5.5 (Асадала 64), Мадибо 5 (Будиаф 64), Хатем 5.5 (Аладин 85); Ал-Моез 5 (Монтари 64) Афиф 5

шеф: Феликс Санчес

правило: Бакари Гасама 4.5.1

Катар се опита да намери начин да се върне в мача, но Холандия беше твърде силна за хората на Феликс Санчес, тъй като те стигнаха до победата в края.

Момчетата на Луис ван Гаал сега ще се изправят срещу втория 16-финалист на Група Б в събота, 3 декември, докато тяхното приключение на Световната купа продължава в друг кръг.