United Championship Rugby: Stormers 36-19 Scarlets – Лошата форма на гостите продължава

Скарлетс бяха първите от четирите уелски региона, които играха на две пътувания през уикенда до Южна Африка
Stormers (29) 36
Опитвам: Джангес, Зас, Ван Рейн, Даймани, Дю Плесис Негативи: Уолуотър 4 Химикалки: Woolwater
Скарлети (7) 19
Опитвам: Конпар 2, Роджърс Негативи: Де Джоунс, Пачел

Мизерната форма на Скарлетс продължи с шестата им загуба за сезона срещу Стормърс в Кейптаун.

Отборът на Дуейн Бел остана 15-ти в таблицата на Обединеното първенство по ръгби, въпреки два опита на Райън Конбере.

Том Роджърс също премина в трилър, но това не беше достатъчно, за да попречи на Скарлетс да напуснат отбора с празни ръце.

Хершел Янтес, Люлин Зас, Ернст ван Рейн, Хажива Даймани и Дан дю Плесис кръстосаха кръстове, докато защитаващите титлата се изкачиха на второ място.

Това беше позната история за Crimson Family, които създаваха положения, но бяха слаби в защита.

Те бяха без домакин на национали от Уелс, но техните домакини бяха допълнително засегнати от повиквателните Южна Африка, който се изправя срещу Англия в Туикенхам в събота.

Може би затова тази игра, играна при прохладни условия в прохладната вечер в Кейптаун, беше толкова отворена.

Скарлетс играха блестящо в първия мач под ръководството на новия офанзивен треньор Лий Блекет, който се присъедини след напускането му от проблемните Уаспс.

Но те бяха виновни, че не успяха да се възползват от малкото си шансове – това беше историята на техния сезон досега.

Джони Макникол пропусна шансове на два пъти, докато Скарлетс пропуснаха възможност да окажат натиск в началото на защитаващия се шампион.

Скарлет опитва твърде късно

Когато се възползваха от шанса си, беше твърде късно.

Гледането на трите опита беше страхотно, но първият дойде, когато те изоставаха с 19-0, след като допуснаха три опита за осем минути.

Завръщането на отбора дойде едва през втората част, когато изоставаха с 36-7 и загубиха мача.

Бързите ръце на Джонатан Дейвис позволиха на МакНикол да се поправи, побеждавайки трима мъже, преди Гарет Дейвис да изложи Конбере за първия си опит.

през седмицата Дейвис разпозна ранната си форма през сезона Не му беше гарантирано място в есенния международен отбор на Уелс.

Необмисленото му подаване обаче едва не коства опита на “Скарлетс” и неговият противников номер откри резултата в 15-та минута на мача.

Джанджиес, някогашен ален играч, беше ранен резерва и се разтегна, за да вкара под гредовете.

След това Wing Zas завърши брилянтна атака, която започна с ужасяваща линия на Scarlets, преди капитанът Ernst van Rijn да направи трети опит в рамките на осем минути.

Дан Джоунс и Макникъл спасиха опити, докато фланговият играч Дан Дейвис направи истинско въздействие в първия си старт за сезона.

Но мигове след центрирането на Конбере, осмият поставен Даймани поведе с 29-7 на полувремето.

Каквото и да каза Бейл през първото полувреме, не успя да спре потока, тъй като Дю Плесис ритна гол под гредовете и едва го хвана в рамките на две минути след подновяването на играта.

Хрущенето на промените обели и хвърли на вятъра алената предпазливост.

Роджърс беше изведен в ъгъла, след като беше приближен от Дейвис. След това съотборникът му Конбере го последва само четири минути по-късно за втори път през нощта – и четвърти за сезона.

Това беше вълнуващо нещо и Стормърс не успяха да отбележат гол след 42 минути – но победата като гост рядко изглеждаше вероятна.

Най-доброто, на което Скарлетс можеха да се надяват, беше бонус точка, но на резервата Стив Евънс беше отказан потенциален четвърти опит в последните минути.

Старши треньорът на Скарлетс Дуейн Бел„Разочароващо е. Имахме шансове да вкараме проби, но основните умения ни разочароваха.

„Дойдохме тук след добър тренировъчен период и на моменти ги поставихме под напрежение и вкарахме няколко страхотни опита.

„Но нашето изпълнение ни разочарова в решаващи моменти и ние се простреляхме в крака с грешки, които им дадоха топката и те избягаха всеки път.“

Център на Стормър и играч на мача Дан дю ПлесиРадваме се на победата.

„Имаше няколко момчета, които не бяха играли от известно време, така че просто искахме да излезем, да хвърляме топката и да играем добре.

„Знаехме, че е важно да излезем от блоковете бързо. Направихме това и изградихме добра преднина, която успяхме да задържим.“

щурмоваци Клейтън Флауърс Анджело Дейвидс, Корнел Смит, Дан дю Плесис, Луелин Зас; Кейди Уолътър, Пол де Вит; Али Вермак, Йозеф Дуйба, Нитлинг Фох, Ернст ван Рейн (капитан), Гари Портър, Джуниор Бокомила, Марсел Теунисен, Хагева Даймани.

Алтернативи: JJ Coetzee, Leon Lyon, Sazi Sandy, Connor Evans, Ben Jason Dixon, Nama Xaba, Herschel Jantjes, Jean-Luc du Plessis.

алено: Джони Макникол; Том Роджърс, Джонатан Дейвис (капитан), Скот Уилямс, Райън Конбиър; Дан Джоунс и Гарет Дейвис; Стив Томас, Дъф Хюз, Хари О’Конър, Сам Луси, Том Прайс, Арън Шинглър, Дан Дейвис, Сионе Каламафон.

Алтернативи: Тейлър Дейвис, Кемсли Матиас, Уилгрейв Джон, Блейд Томпсън, Томас Лисана, Арчи Хюз, Рис Патчъл, Стив Еванс.

правило: Охан Кроос (IRFU)

Помощник рефери: Морне Ферера (SARU), Пол Минти (SARU)

TMO: Франк Мърфи (IRFU).